Novinky

Firma 3Dconnexion prichádza s prvou myšou, vytvorenou špeciálne pre navrhovanie a tvorbu v 3D

 

Firma 3Dconnexion prichádza s prvou počítačovou myšou, navrhnutou špeciálne pre potreby užívateľov 3D programov.

Aké sú hlavné rozdiely medzi CadMouse a obyčajnou myšou?

Plnorozmerné, vyhradené stredné tlačidlo – každý užívateľ CAD vie, ako veľmi je závislý na prostrednom tlačidle myši. Väčšina obyčajných myši má však túto vlastnosť skrytú pod kolieskom. Myš CadMouse má vyhradené, plnorozmerné stredné tlačidlo, vďaka ktorému nie je klikanie nepohodlným kolieskom aj tisíckrát denne nutné.

QuickZoom – rýchle, plynulé približovanie a odďaľovanie modelov a výkresov pomocou jedného kliknutia tlačidlom pod palcom. Spojenie tejto funkcie s navigáciou v technológii šiestich stupňov voľnosti, ktorá je možná vďaka 3D myši od firmy 3Dconnexion ešte viac zdokonaľuje obojručný pracovný štýl.

Koliesko SmartScroll – automatická funkcia kolieska pre posúvanie v závislosti na aktívnej aplikácii. Presné krokové zväčšenie a zmenšenie s presnosťou na kliknutie v CAD aplikáciách alebo rýchle posúvanie v prehliadačoch a dokladoch. Jedná sa o plynulý spôsob obsluhy, ktorý vám iné myši nedoprajú.

Pokročilý laserový senzor – vďaka citlivosti 8200 dpi a frekvencii až do 1000 Hz (reakčná doba: 1 milisekunda) môžete kliknúť presne tam, kam potrebujete a kedy chcete. Myš CadMouse zabezpečuje úroveň presnosti, ktorú si CAD špecialisti vyžadujú a zasluhujú.

Tlačidlo pre vyvolanie gest / radiálna ponuka – tlačidlo pre vyvolanie gest. Jednoduchým posunutím ukazovateľa doľava, doprava, hore alebo dole aktivuje zvolený príkaz.

Optimálne tvarovaná pätka PTFE – so zreteľom na to, že 3Dconnexion sa špecializuje v obore CAD, venuje veľkú pozornot vplyvu materiálov a geometrie na statické a kinetické trenie počas pohybovania myšou. Je to obzvlášť dôležité ak vezmete do úvahy, že pokročilí CAD špecialisti môžu vykonávať pohyby myšou v celkovej dĺžke až 1 km týždenne. Myš CadMouse of firmy 3Dconnexion je vybavená optimálne tvarovanou pätkou z materiálu PTFE, ktorý má jeden z najnižších koeficientu trenia po povrchu, čo vedie k takmer ideálnej rovnováhe. Výsledok? CadMouse sa pohybuje presne tak, ako chcete – po celý čas.